Kapcsolat

Képzésekkel, felvételi eljárással kapcsolatban:

Email: felveteli@sze.hu

Telefon: +36 70 646 3106 ;  +36 70 646 3108

Időpontfoglalás tanácsadásra


Szakirányú továbbképzésekkel, tanfolyamokkal kapcsolatban keresse az adott képzés leírásában található kapcsolattartót vagy a Felnőttképzési Központot!

Képzéseink

Felsőoktatási szakképzések

Felsőoktatási szakképzések

A jelentkezés feltétele a sikeres érettségi bizonyítvány. A képzési idő 4 félév mely során betekintés nyerhet a választott terület ismereteibe. Felsőoktatási szakképzések elvégzése után a hallgatók egy felsőfokú oklevelet kapnak.

Tovább

Alapképzési szakok

Alapképzési szakok

Alapképzésre azok jelentkezhetnek akik legalább érettségi vizsgával rendelkeznek. Ezen szakok 6-7-8 félévesek a képzések végén pedig alapszintű diplomát kapnak a hallgatók.

Tovább

Osztatlan képzési szakok

Osztatlan képzési szakok

A jelentkezés feltétele a sikeres érettségi bizonyítvány. Az osztatlan képzés során a hallgató 10-12 félév alatt mesterdiplomát szerezhet.

Tovább

Mesterképzési szakok

Mesterképzési szakok

Mesterképzésre azok jelentkezhetnek akik rendelkeznek már alapképzésben megszerzett oklevéllel. Elvégzésével mester diplomát szerezhetnek a résztvevők 3-4 félév alatt.

Tovább

Szakirányú továbbképzések

Szakirányú továbbképzések

Alapképzés elvégzése után lehetőség van szakirányú továbbképzésen való részvételre, melynek keretein belül a hallgatók 2-4 félév alatt bővíthetik már megszerzett tudásukat az érdeklődésüknek megfelelő szakismerettel.

 

Tovább

Tanfolyamok

Tanfolyamok

A Széchenyi István Egyetem tanfolyami lehetőségei között szerepelnek a szakismeret növelő képzések. A tanfolyamok jelentkezési feltételei eltérők lehetnek, ezt az adott képzésnél lehet megismerni pontosan.

A tanfolyamok végén tanúsítványt szereznek a hallgatók (és olyan igazolást, mely a megszerzett tudáselemek leírását tartalmazza).

Egyetemünk által kínált szakismeret növelő tanfolyami képzéseket hamarosan egy jóval összetettebb és színesebb lehetőségeket kínáló „mikrotanúsítvány” rendszer váltja fel.

Tovább

Út a felsőoktatásba

Út a felsőoktatásba

Az út a felsőoktatásba program egy olyan 0. évfolyamos kurzus, melyet azon tehetséges diákok számára ajánlunk, akik gimnáziumokban vagy szakgimnáziumokban tanulnak és különböző képzési ágakkal szeretnének megismerkedni egyetemi tanulmányaik előtt.

Tovább

Pedagógiai terapeuta pedagógus-szakvizsgára felkészítő

Munkarend

Fin. forma

Szakirányú továbbképzés neve

Önköltség (félév)

Képzési idő (félév)

Irányszám

Képzés gyakorisága

Képzés helye

Képzési terület

levelező

önköltséges

Pedagógiai terapeuta pedagógus-szakvizsgára felkészítő

130 000Ft

4

12<25

kéthetente

 Győr

pedagógusképzés

Megnevezés (engedélyszám): OH-FHF/898-4/2008

Tudományterület: pedagógusképzés képzési terület

Felvételi követelmények:
Pedagógusképzés képzési területen legalább alapképzésben szerzett  oklevél.

A beiratkozásra szükséges munkáltatói igazolás formanyomtatványa letölthető INNEN

Képzési idő: 4 félév

Megszerezhető kreditek: 120 kredit

Kompetenciák:

Kötelező ismeretkörök:

A pedagógusképzésben szerzett ismeretekre és a gyakorlati tevékenység tapasztalataira építve a képzés során a továbbképzés hallgatói felkészülnek a pedagógus munkakörök, illetve az intézményekhez kapcsolódó speciális feladatok ellátására. Ismereteket szereznek a közoktatás rendszerének, intézményrendszerének működéséről, hatékony irányításáról, az oktatásnevelés tartalmi szabályozásának új követelményeiről.

Választható ismeretkörök:

A képzésben elsajátítható ismeretek a pedagógiai terápia elméletére és gyakorlatára vonatkoznak, mint komplex személyiségfejlesztő eljárások egyikére.  A képzésben résztvevő felsőfokú végzettségű szakember megtanulja az egyéni és csoportmunka irányítását és szervezését, a terápiás technikák alkalmazását, pedagógiai kontrolljának szabályozását és a pedagógiai hatások tudatos alkalmazását.

Ismeretkörök:

Kötelező ismeretkörök (2 félév, 55 kredit):

-        Közigazgatási, EU-s és államháztartási ismeretek: (7 kredit)

a Magyar Köztársaság alkotmányos alapjai, a közigazgatás felépítése és működése, alapvető államháztartási ismeretek, a közigazgatási eljárás szabályai; Európai uniós alapismeretek

-        A nevelési-oktatási intézmény, mint szervezet: (7 kredit)

a közoktatási intézmények működésének jogi szabályozása; intézmény és környezete; szervezeti kultúra; az intézmény képének tudatos alakítása; az intézmény vezetése, intézményszintű tervezés, információáramlás, kommunikáció; innováció és szervezetfejlesztés; a tanári, tanulói és szülői szerveződések

-        A nevelési-oktatási intézmény hatékonysága: (12 kredit)

a hatékonyság mutatói, mérési lehetőségei, a tanulói és a pedagógusi munka értékelése, osztályozása; a minőségbiztosítás modelljei; a pedagógus tevékenységét segítő új eljárások, módszerek, technikák

-        A pedagógus a nevelési-oktatási intézmény szervezetében: (9 kredit)

a pedagógus szerepei, feladatkörei, munkatevékenységei a változó közoktatási rendszerben; a pedagógus önismereti, önértékelési, önfejlesztési módszereinek megismerése, gyakorlása; a pedagógusok mentálhigiénéje, konfliktusok és kezelésük;. az oktatási folyamat tervezése

-        Sajátos pedagógiai, pszichológiai ismereteket és módszereket igénylő személyiségek, illetve csoportok nevelése-oktatása: (20 kredit)

a személyiségfejlesztés pszichológiai alapjai; gyermekbiológiai alapismeretek; a sajátos nevelési igényű gyerekek vizsgálatával kapcsolatos eljárások, fejlesztésük lehetséges módjai; hátrányos helyzetűek, lemaradók, fogyatékosok együttnevelése; egységesség-differenciálás az oktatásban, az integráció feltételei; nemzeti és etnikai kisebbségek az oktatásban; a tehetség felismerése, fejlesztésük lehetőségei; az egészségnevelés, az egészségfejlesztés, a mentálhigiéne és a drogmegelőzés kérdései

 

Választható ismeretkörök: (2 félév, 55 kredit)

Általános alapozó szakasz: 10 kredit

A pedagógiai terápia helye a szocioterápiás eljárásokban. Különbözősége a pszichoterápiától.

A pedagógiai  terápia  alkalmazási  terepei  és  tartalmai.  A  pedagógiai  terapeuta  kompetenciája  és szerepe a közoktatási és szociális, egészségügyi ellátórendszerekben.
A reformpedagógia kialakulását  meghatározó  iskolafejlesztési  koncepciók.  A  reformpedagógiai koncepciók tartalmi, módszertani jellemzői.
A holisztikus nevelés jellemzői. Projektpedagógia, projektoktatás, projektmódszer. Projektbemutatás és a projektértékelés.3A művészetterápiák lapvető elméleti és gyakorlati kérdései. A szavakon túli közlés előnyei, művészet és patológia. A segítő kapcsolat sajátosságai a terápiában.
A képzőművészet,  zene, és a mozgásterápia rövid történeti összefoglalása. A művészetterápia és a pszichoterápia elkülönítése. Az alkotás folyamata, fázisai, a kifejezés problémakörei. A befogadás lélektana, az alkotások hatása az érzelmekre, gondolatokra, művészet és élmény.

Módszerspecifikus tudás és technika megszerzése: 20 kredit
A festészet anyagai, eljárásai a terápiás műhelymunkában. A színes képi kommunikáció közlő és befogadói aspektusainak kreatív alkalmazása, lehetőségei a terápiában. A grafika kifejezési módjai, eszközei a terápiás műhelymunkában. A plasztika anyagai, tevékenységei a terápiás műhelymunkában. A zeneterápiás praxis tartalma: verbalizáció, aktív zenélés, visszahallgatás, verbalizáció.  A zeneterápiás segítségnyújtás lényege. A zeneterápia módozatai: percepciós és aktív zeneterápia. Zenehallgatás, verbalitás, improvizáció. A játék korrektív és reflektív hatásainak tudatos alkalmazása pedagógiai terápiában. Az önkifejezés lehetőségei a szabadjátékban. A felnőtt szerepe a játékban. A direkt beavatkozások elkerülésének szabályai egyéni és csoportos játékhelyzetekben: A gyermek önmegvalósításának elősegítése és játéknak reflektálása.


Gyakorlati kipróbálás, visszacsatolás és értékelés: 25 kredit
A műalkotásokban szublimálódó lelki tartalmak megjelenése és érzékelése, sajátos értelmezései, “olvasási”  lehetőségei,  szerepe  a  terápiában.  Pszichopatológia  és  terápia  a  művészettörténet tükrében.  A  képzőművészeti  terápia  lehetőségei  a  prevencióban,  szerepe  az  iskolában,  a gyógypedagógiában, a különféle otthonokban és a családban. A fejlődési rendellenességekhez, a problémákhoz alkalmazkodó terápiás módszerek, eszközök. A rajzok elemzésének általános és speciális szempontjai. A zenepszichológia alapfogalmai és a zeneterápia alkalmazási területei. A fogalmak értelmezése és a közös megértés folyamata. A zeneterápiás gyakorlat alapkérdései. Zeneterápiás gyakorlat: a zene hatása a tanulási teljesítményre. A zeneterápiás gyakorlat jellegzetessége a különböző szükségletű gyermekekkel való foglalkozásban. A  mozgás-terápiás  foglakozások  kiemelt  elemei:  a  testre irányuló  szándékos  figyelemmel  a testtudatosság  fejlesztése,  a  szabadabb,  bátrabb  mozgás  elősegítése,  az  érzelmek,  szándékok plasztikus kifejezése, ások mozgásából érkező információk, tartalmak dekódolási képességének növelése. A mozgás és a tánc integráló folyamatának, megélésének és használatának segítése a különböző jellegű közösségekben.

 

A szakdolgozat kreditértéke: 10 kredit

 

Tanterv letölthető innen.

Diploma kibocsátásának feltétele:
A záróvizsgára bocsátás feltételei a tantervben előírt 120 kreditpont teljesítése, valamint a konzulens által elfogadott szakdolgozat. A záróvizsga részei: a szakdolgozat megvédése, valamint komplex szóbeli vizsga.

A képzés záróvizsgával zárul, melynek költségtérítési díja 50.000 Ft

Kapcsolattartó: Kovács Márta
9026 Győr, Egyetem tér 1. IG 104.
06-96/503-406
marti##kukac##sze.hu

Szakfelelősdr. habil Szunyogh László

Képzés kezdete: 2024. szeptember

Jelentkezési határidő2024. augusztus 31.

Jelentkezés módja: jelentkezni elektronikus formában lehet:

Jelentkezés díja: 9. 000 Ft.

A fent megjelölt összeget az 10300002-10801842-00014908 számlaszámra várjuk.

Kérjük a közlemény rovatban feltüntetni az FKKE00001T számot.

Továbbá kérjük, hogy az utalásról szóló bizonylatot küldje el az alábbi e-mail címre: marti@sze.hu

Csatolandó dokumentumok: oklevélmásolat, valamint önéletrajz és legalább három év pedagógus-munkakörben eltöltött szakmai gyakorlatról munkáltatói igazolás (szükséges formanyomtatvány az Intézmény honlapjáról letölthető). 

Egyéb információk:  A képzés megfelelő számú jelentkező esetén indul.

 

Vissza