Vezetés és szervezés MSc

Költségtérítés (félév)

Képzési idő (félév)

Vezetés és szervezés

Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a kereskedelem és marketing, a gazdálkodási és menedzsment, a nemzetközi gazdálkodás, a pénzügy és számvitel, a turizmus-vendéglátás, az emberi erőforrások, az alkalmazott közgazdaságtan, a gazdaságelemzés, az üzleti szakoktató, a közszolgálati alapképzési szak, továbbá azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.

Ha más szakon szerezted diplomádat, előzetes kreditelismerésre lesz szükséged. A mesterképzésben való részvétel feltétele 60 kredit megszerzése az alábbi ismeretkörökből:

• módszertani ismeretek (matematika, statisztika, informatika) (15 kredit)
  • közgazdasági ismeretek (mikro- és makroökonómia, nemzetközi gazdaságtan, környezet- gazdaságtan, gazdaságelmélet, gazdaságstatisztika, közgazdaság-elmélettörténet, gazdaságmodellezés, gazdaságpolitika, ágazati és funkcionális gazdaságtan, közösségi gazdaságtan) (10 kredit)
  • üzleti ismeretek (vállalati gazdaságtan, gazdasági jog, marketing, pénzügy, számvitel, döntéselmélet és módszertan, üzleti etika, üzleti kommunikáció, adózási ismeretek, vállalati pénzügyek) (15 kredit)
  • társadalomtudományi ismeretek (európai uniós ismeretek, közpolitikai ismeretek, gazdaságtörténet, szociológia, filozófia, pszichológia) (10 kredit)
  • szakmai ismeretek (értékteremtő folyamatok menedzsmentje, vezetés és szervezés, üzleti tervezés, vállalkozásmenedzsment, stratégiai tervezés, controlling, emberi erőforrás gazdálkodás, vezetői készségfejlesztés, információs rendszerek) (10 kredit)

A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a felsorolt ismeretkörökben legalább 30 kredittel rendelkezzen a hallgató. A hiányzó krediteket a mesterfokozat megszerzésére irányuló képzéssel párhuzamosan, a felvételtől számított két féléven belül, az egyetem Tanulmányi és Vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint meg kell szerezni.

A „Kreditelismerési kérelem” nyomtatvány a felveteli. sze.hu oldalról tölthető le.

A képzés során arra törekszünk, hogy hallgatóink a vezetési és szervezési ismereteket ne csupán elvi szinten, hanem az alkalmazásokban, így a vállalati rendszerek működésében és működtetésében, a gazdálkodás különböző fázisaiban, a humánerőforráshoz, szervezeti működéshez kapcsolódó változások megvalósítási módjaiban is alkalmazni tudják. Lehetőséget teremtünk rá, hogy a pályázati, tárgyalási, döntési, információs rendszerekben, kommunikációs és prezentációs technikákban is jártasságot szerezzenek.

A képzést sok gyakorlati jellegű tárgy, a szemináriumok saját élményű lebonyolítása teszi színessé. Ebben nagy szerepet játszanak a győri nagyvállalatok vezető szakemberei által tanított tárgyak, valamint a Malik Intézet által kifejlesztett új menedzsment-szemlélet és modell, mely az országban kizárólagos jogosultsággal egyedül a mi egyetemünkön oktatott tárgy. A hazai és nemzetközi menedzsment élvonalbeli szakemberei vendégelőadóként több tárgyban is szerepet kapnak. A hallgatók bekapcsolódhatnak a tanszéki kutatásokba, ahol közvetlen ismereteket szerezhetnek az elmélet gyakorlati területekre való adaptálásáról.

A hallgatók a végzést követően azonnal alkalmasak lesznek alsóbb szintű vezetői pozíciók betöltésére, elsősorban az emberi erőforrás területén. Képesek lesznek a gazdálkodó szervezetek szervezési, vezetési feladatai, a humán erőforrás gazdálkodás, a szervezeti átalakítások alkalmával jelentkező tevékenységek önálló menedzser-szemléletű gazdasági elemzésére, a szakterületeknek megfelelő döntések előkészítésére, az egyes funkcionális területek munkájának irányítására, szervezésére.

Végzett hallgatóink multinacionális vállalatoknál és kisebb cégeknél egyaránt sikerrel helyezkedhetnek el, emellett tanácsadó cégek is várják a frissdiplomás fiatalokat. Néhány lehetséges feladatkör: projektmenedzser, változásmenedzser, tanácsadó, humánerőforrás-menedzser. Akinek indíttatása van rá, önálló vállalkozásba is kezdhet.

A mesterfokozat megszerzéséhez angol nyelvből államilag elismert középfokú B2 típusú komplex nyelvvizsga vagy egy másik nyelvből középfokú B2 típusú, a képzési területnek megfelelő szaknyelvi nyelvvizsga vagy ugyanezen nyelvekből államilag elismert felsőfokú C1 típusú nyelvvizsga letétele szükséges. (Az EU tagállamainak hivatalos nyelveiből, vagy orosz nyelvből - kérelemre más állam hivatalos nyelvéből is engedélyezheti a TAB.)

Mobil: 70/646-3108