Kapcsolat

Képzésekkel, felvételi eljárással kapcsolatban:

Email: felveteli@sze.hu

Telefon: +36 70 646 3106 ;  +36 70 646 3108

Időpontfoglalás tanácsadásra


Szakirányú továbbképzésekkel, tanfolyamokkal kapcsolatban keresse az adott képzés leírásában található kapcsolattartót vagy a Felnőttképzési Központot!

Képzéseink

Felsőoktatási szakképzések

Felsőoktatási szakképzések

A jelentkezés feltétele a sikeres érettségi bizonyítvány. A képzési idő 4 félév mely során betekintés nyerhet a választott terület ismereteibe. Felsőoktatási szakképzések elvégzése után a hallgatók egy felsőfokú oklevelet kapnak.

Tovább

Alapképzési szakok

Alapképzési szakok

Alapképzésre azok jelentkezhetnek akik legalább érettségi vizsgával rendelkeznek. Ezen szakok 6-7-8 félévesek a képzések végén pedig alapszintű diplomát kapnak a hallgatók.

Tovább

Osztatlan képzési szakok

Osztatlan képzési szakok

A jelentkezés feltétele a sikeres érettségi bizonyítvány. Az osztatlan képzés során a hallgató 10-12 félév alatt mesterdiplomát szerezhet.

Tovább

Mesterképzési szakok

Mesterképzési szakok

Mesterképzésre azok jelentkezhetnek akik rendelkeznek már alapképzésben megszerzett oklevéllel. Elvégzésével mester diplomát szerezhetnek a résztvevők 3-4 félév alatt.

Tovább

Szakirányú továbbképzések

Szakirányú továbbképzések

Alapképzés elvégzése után lehetőség van szakirányú továbbképzésen való részvételre, melynek keretein belül a hallgatók 2-4 félév alatt bővíthetik már megszerzett tudásukat az érdeklődésüknek megfelelő szakismerettel.

 

Tovább

Tanfolyamok

Tanfolyamok

A Széchenyi István Egyetem tanfolyami lehetőségei között szerepelnek a szakismeret növelő képzések. A tanfolyamok jelentkezési feltételei eltérők lehetnek, ezt az adott képzésnél lehet megismerni pontosan.

A tanfolyamok végén tanúsítványt szereznek a hallgatók (és olyan igazolást, mely a megszerzett tudáselemek leírását tartalmazza).

Egyetemünk által kínált szakismeret növelő tanfolyami képzéseket hamarosan egy jóval összetettebb és színesebb lehetőségeket kínáló „mikrotanúsítvány” rendszer váltja fel.

Tovább

Út a felsőoktatásba

Út a felsőoktatásba

Az út a felsőoktatásba program egy olyan 0. évfolyamos kurzus, melyet azon tehetséges diákok számára ajánlunk, akik gimnáziumokban vagy szakgimnáziumokban tanulnak és különböző képzési ágakkal szeretnének megismerkedni egyetemi tanulmányaik előtt.

Tovább

Tanári (zenetanár) MA

Művészeti Kar - MUK

Képzési szint

Munkarend

Fin. forma

Szak neve

Önköltség (félév)

Képzési idő (félév)

M

L

A

Tanári [4 félév [zenetanár (*)]]

támogatott

4

M

L

K

Tanári [4 félév [zenetanár (*)]]

400 000 Ft

4

* fagott-tanár / fuvolatanár / gitártanár / gordonkatanár / gordontanár / harsonatanár / hegedűtanár / klarinéttanár / kürttanár / magánénektanár / mélyhegedűtanár / oboatanár / trombitatanár / tubatanár / ütőhangszertanár / zongoratanár

Képzési szint – M – mesterképzés; Munkarend – L – levelező; Finanszírozási forma – A – államilag finanszírozott; Finanszírozási forma – K – önköltséges (A jelmagyarázatról bővebben ide kattintva olvashat.)


Felvételi

A zenetanár szakra jelentkezők a felvételi során főtárgy gyakorlati vizsgán, pedagógiai pályaalkalmassági felmérésen – amely írásbeli és szóbeli részből áll – vesznek részt. A szakirányok vizsgakövetelményei a kar honlapján (muk.sze.hu) és a felvi.hu oldalán egyaránt elérhetők. A felvételi vizsgák időpontjairól szintén a kar honlapján tájékozódhatnak a jelentkezők.


A szakmáról

A Zenetanár mesterképzés újabb oklevelet adó képzés, melyet kizárólag tanári szakképzettséggel már rendelkező jelentkezőknek kínál a Művészeti Kar, levelező képzés keretében. A szak szakirányán korábban szerzett tanári szakképzettség birtokában a tanulmányok újabb zenetanár szakirányon folytathatók, míg a főiskolai szintű zeneművészeti végzettséggel rendelkezők számára saját szakirányukon, vagy újabb szakirányon kínál lehetőséget ismereteik elmélyítésére, bővítésére, egyetemi szintű végzettség megszerzésére a tanári mesterképzés.


 A képzésről

 képzés célja alapfokú művészeti iskolában, az iskolai nevelés-oktatás szakképesítés megszerzésére felkészítő szakiskolai szakaszának évfolyamain az adott hangszer művészeti szakmai tantárgyainak oktatására, az iskola pedagógiai feladatainak ellátására, a pedagógiai kutatási, tervezési és fejlesztési feladatok végzésére képes tanárok képzése, továbbá a tanulmányaik doktori képzésben való folytatására történő felkészítése.

Zenetanár mesterképzés szakon a hallgatók szakirányuknak megfelelő szakterületi képzésben, valamint tanári felkészítésben egyaránt részesülnek.

A szakterületi képzés során a zenetanár hallgatók 

  • a zenetanár szakmai tudásához szükséges alapvető általános elméleti és történeti zenei ismereteket, 
  • a szakiránynak megfelelő (hangszeres/énekes) specifikus gyakorlati és elméleti ismereteket, repertoárismeretet, 
  • a kamarazenei, zenekari, illetve énekkari kultúra ismeretanyagát és repertoárját sajátítják el.

A tanári felkészítés elméleti és gyakorlati képzés keretében, a Művészeti Kar és az Apáczai Kar együttműködésében valósul meg. A tanári felkészítés célja az általános pedagógiai, szakpedagógiai, módszertani és gyakorlati ismeretek, készségek, képességek elsajátítása, elmélyítése, valamint a tanári attitűd fejlesztése.

A zenetanár hallgatók a szakmódszertani képzést, valamint iskolai gyakorlatukat a győri Richter János Zeneművészeti Szakgimnázium, Kollégium és AMI-ban, illetve tagintézményében, a Bartók Béla Ének-zenei Általános Iskolában, valamint a Liszt Ferenc Zeneiskolában teljesítik.


Elhelyezkedés

A zenetanár mesterképzés szakon végzett hallgatók alapfokú művészetoktatási intézményekben zenetanárként helyezkedhetnek el, és láthatják el:

  • zongoratanár szakképzettséggel a zongora, a zongora kötelező, a kamarazene és a korrepetíció;
  • gitár-, hegedű-, mélyhegedű-, gordonka-, gordon, fuvola-, oboa-, klarinét-, fagott-, kürt-, trombita-, harsona-, tuba-, valamint ütőhangszertanár szakképzettség esetén a szakképzettségnek megfelelő hangszer, valamint a kamarazene;
  • magánénektanár szakképzettséggel a magánének, a (vokális) kamarazene és a hangképzés szaktárgyak oktatását.

A nyugat-magyarországi régió erős gazdasági potenciálja lehetővé teszi a szülők számára, hogy gyermekeiket zenei oktatásban is részesíthessék. A zeneiskoláknak folyamatos igényük van végzett hallgatóinkra, az elhelyezkedési arány a térségben közel 100 %-os. Végzett hallgatóinkat találhatjuk szerte az országban, elsősorban a Balatontól északra eső országrész zeneiskoláinak tanári karában.


Kimeneti követelmények

Teljesítendő kimeneti nyelvi követelmény részletek: Szaknyelvi tájékoztató

Vissza