Kapcsolat

Képzésekkel, felvételi eljárással kapcsolatban:

Email: felveteli@sze.hu

Telefon: +36 70 646 3106 ;  +36 70 646 3108

Időpontfoglalás tanácsadásra


Szakirányú továbbképzésekkel, tanfolyamokkal kapcsolatban keresse az adott képzés leírásában található kapcsolattartót vagy a Felnőttképzési Központot!

Képzéseink

Felsőoktatási szakképzések

Felsőoktatási szakképzések

A jelentkezés feltétele a sikeres érettségi bizonyítvány. A képzési idő 4 félév mely során betekintés nyerhet a választott terület ismereteibe. Felsőoktatási szakképzések elvégzése után a hallgatók egy felsőfokú oklevelet kapnak.

Tovább

Alapképzési szakok

Alapképzési szakok

Alapképzésre azok jelentkezhetnek akik legalább érettségi vizsgával rendelkeznek. Ezen szakok 6-7-8 félévesek a képzések végén pedig alapszintű diplomát kapnak a hallgatók.

Tovább

Osztatlan képzési szakok

Osztatlan képzési szakok

A jelentkezés feltétele a sikeres érettségi bizonyítvány. Az osztatlan képzés során a hallgató 10-12 félév alatt mesterdiplomát szerezhet.

Tovább

Mesterképzési szakok

Mesterképzési szakok

Mesterképzésre azok jelentkezhetnek akik rendelkeznek már alapképzésben megszerzett oklevéllel. Elvégzésével mester diplomát szerezhetnek a résztvevők 3-4 félév alatt.

Tovább

Szakirányú továbbképzések

Szakirányú továbbképzések

Alapképzés elvégzése után lehetőség van szakirányú továbbképzésen való részvételre, melynek keretein belül a hallgatók 2-4 félév alatt bővíthetik már megszerzett tudásukat az érdeklődésüknek megfelelő szakismerettel.

 

Tovább

Tanfolyamok

Tanfolyamok

A Széchenyi István Egyetem tanfolyami lehetőségei között szerepelnek a szakismeret növelő képzések. A tanfolyamok jelentkezési feltételei eltérők lehetnek, ezt az adott képzésnél lehet megismerni pontosan.

A tanfolyamok végén tanúsítványt szereznek a hallgatók (és olyan igazolást, mely a megszerzett tudáselemek leírását tartalmazza).

Egyetemünk által kínált szakismeret növelő tanfolyami képzéseket hamarosan egy jóval összetettebb és színesebb lehetőségeket kínáló „mikrotanúsítvány” rendszer váltja fel.

Tovább

Út a felsőoktatásba

Út a felsőoktatásba

Az út a felsőoktatásba program egy olyan 0. évfolyamos kurzus, melyet azon tehetséges diákok számára ajánlunk, akik gimnáziumokban vagy szakgimnáziumokban tanulnak és különböző képzési ágakkal szeretnének megismerkedni egyetemi tanulmányaik előtt.

Tovább

Logisztikai rendszertervező

Munkarend

Fin. forma

Szakirányú továbbképzés neve

Önköltség (félév)

Képzési idő (félév)

Irányszám

Képzés gyakorisága

Képzés helye

Képzési terület

L

K

logisztikai rendszertervező

200 000 Ft

3

10 < 30

félévente 2 kétnapos konzultáció (péntek-szombat)

Budapest, Győr

MŰSZ

Megnevezés (engedélyszám): logisztikai rendszertervező szakirányú továbbképzési szak (FF/1331-3/2013)

Tudományterület: műszaki tudományok

A képzésben minimum BSc, BA vagy ezzel egyenértékű főiskolai vagy egyetemi végzettséggel rendelkezők vehetnek rész, akik az alábbi képzési területen szerezték meg végzettségüket:

  • agrár képzési terület
  • gazdaságtudományok képzési terület
  • informatikai képzési terület
  • közigazgatási, rendészeti és katonai képzési terület
  • műszaki képzési terület
  • természettudományi képzési területen

 

Képzési idő: 3 félév

Megszerezhető kreditek: 90 kredit

Kompetenciák:

A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik a logisztika szakterületéhez kapcsolódó, természettudományos, specifikus műszaki, gazdasági/menedzsment, informatikai, jogi, ipari, közlekedési technológiai ismereteik birtokában alkalmasak a vállalatokon belüli és a vállalatok közötti anyagáramlást, valamint az ahhoz kapcsolódó információáramlást megvalósító logisztikai - áruszállítási, anyagmozgatási, raktározási, komissiózási, rakodási, anyagellátási/beszerzési, áruelosztási, hulladékkezelési - folyamatok és rendszerek, valamint a kapcsolódó kereskedelmi ügyletek elemzésére, tervezésére, szervezésére és irányítására.

 

Ismeretkörök:

Szakmai alapismeretek: 10-20 kredit A közlekedési rendszer elemei, anyag – és információáramlás, áruszállítási technológiák, informatika, áruismeret, a jogi feltételrendszer, fuvarjog.

Gazdasági és humán alapismeretek: 20-30 kredit Vállalkozások vezetése, szervezése, irányítása, gazdasági irányítása, pénzügyi ismertek, számvitel-kontrolling, marketing

Szakmai törzsanyag kötelező ismeretkörei: 40–60 kredit Logisztika, szállítmányozás, raktározás, anyagmozgatás, kereskedelmi ismeretek, disztribúció, ellátási lánc menedzsment, logisztikai gépek és berendezések, logisztikai rendszerek irányítása, csomagolási rendszerek, csomagolástervezés, logisztikai rendszerek műszaki tervezése és üzemeltetése, minőségmenedzsment, a közlekedés minőségirányítása, veszélyes áruk szállítmányozása, vámismeretek, biztosítási ismeretek, operációkutatási modellek a logisztikában.

A szakdolgozat kreditértéke: 5 kredit

Tanterv letölthető INNEN

 

Egyéb információk:  Blended-learning képzés (A képzés lényege, hogy a hallgatóknak a hagyományos katedrás órák mellett, online, számítógépes hálózaton elérhető tananyagokhoz való hozzáférhetőséget biztosít. A két oktatási forma előnyeit egyesítve, egymással párhuzamosan halad a képzés.)

Diploma kibocsátásának feltétele:

A záróvizsgára bocsátás feltételei a tantervben előírt 90 kreditpont teljesítése, valamint a belső konzulens és a bíráló által elfogadott szakdolgozat. A záróvizsga részei: a szakdolgozat megvédése, valamint komplex szóbeli vizsga.

Az oklevél minősítése: A szakdolgozat jóváhagyott jegyének, a komplex szóbeli vizsga eredményének és a tanulmányok során szerzett valamennyi jegy együttes átlagának számtani átlaga.

A képzés záróvizsgával zárul, melynek költségtérítési díja 50.000 Ft

 

Kapcsolattartó: Szalai Nóra e-mail: szalain@sze.hu , 96/613-733

Szakfelelős: Dr. Földesi Péter egyetemi tanár

Képzés kezdete: 2025. február

Jelentkezési határidő: 2025. január 31.

Jelentkezni elektronikus formában lehet!

 

Vissza