Képzésekkel, felvételi eljárással kapcsolatban:

Email: felveteli@sze.hu

Telefon: +36 70 646 3106; +36 70 646 3108

Időpontfoglalás tanácsadásra

Szakirányú továbbképzésekkel, tanfolyamokkal kapcsolatban keresse az adott képzés leírásában található kapcsolattartót vagy a Felnőttképzési Központot!

Idegen nyelvű ipari és kereskedelmi technikus

Anyaggazdálkodó, felvásárló

Általános irodai adminisztrátor

Készlet- és anyagnyilvántartó

AZ IDEGEN NYELVŰ IPARI ÉS KERESKEDELMI TECHNIKUS SZAKMA GÉPJÁRMŰGYÁRTÁS SZAKMAIRÁNYÁNAK ISMERTETÉSE

A gépjárműgyártás szakmairányú technikus szakember a járműipari vállalatok beszerzési, értékesítési és termelési folyamataiban tevékenykedik, melyhez használja munkaügyi, pénzügyi és számviteli ismereteit is. Előkészíti a megfelelő előírások szerint a gépjárműgyártás tervezéséhez szükséges dokumentumokat, árajánlatokat és megrendeléseket készít, a beszállítókkal, vevőkkel és partnerekkel kapcsolatot tart idegen nyelven is. Magas szintű idegen nyelvi és széles körű szakmai ismereteit alkalmazza a gépjárműgyártás területén. Személyügyi dokumentumokat előkészít és kezel, bérelszámolásban és a munkaügyi dokumentációban támogató munkát végez, könyvelési feladatok előkészítésében részt vesz, gondoskodik a gépjárműgyártás során szükséges felhasznált anyagok szakszerű tárolásáról, raktározásáról, és határidőben történő rendelkezésre bocsátásáról. Munkája során aktívan használja a digitális technikákat.

KOMPETENCIAELVÁRÁS

Érettségi bizonyítvány és a felvételi elbeszélgetésen kommunikációs szintű német nyelvismeret bizonyítása.

Jó kommunikációs képesség magyar és idegen nyelven, gazdasági témák iránti érdeklődés, felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek, csapatmunka, jó szervező, elemző és rendszerező képesség.

A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ

• Felméri a termékek és szolgáltatások iránti igényeket a beszerzés területén a folyamatos gyártás érdekében.
  • Árajánlatokat, illetve megrendeléseket készít és ad le a gépjárműgyártás beszállítóinak, adásvételi szerződéseket készít elő idegen nyelven is.
  • Gondoskodik a gépjárműgyártás során szükséges és felhasznált anyagok szakszerű tárolásáról, raktározásáról, és határidőben történő rendelkezésre bocsátásáról.
  • Statisztikákat és grafikonokat készít az anyaggazdálkodási adatokból, fontos raktármutatókat számol, alkalmaz idegen nyelven is.
  • Közreműködik a termék-előállítás megtervezésében és előkészítésében. A termék-előállítás megtervezése során alkalmazza az egészségvédelemre, környezetvédelemre vonatkozó jogszabályi előírásokat.
  • Felméri a munkaerőigényt a vállalati célok, az értékesítési és a gyártási terv figyelembevételével.
  • Vezetői irányítással bér- és fizetési elszámolásokat készít.
  • Vizsgálja a személyügyi akták vezetését, nyomon követi a változásokat a munkaügyi törzsadatkezelő rendszerben idegen nyelven is.
  • A vállalat éves beszámolójának elkészítésében hatékonyan segít, a számviteli kimutatások elkészítéséhez adatokat szolgáltat a vállalat éves tevékenységéről.
  • Vizsgálja a vállalat készletfolyamatait, leltározásban aktívan részt vesz, és egyezteti a leltár adatait a folyamatos könyvvitel eredményeivel.
  • Rögzíti, rendezi, adminisztrálja a számviteli információkat, adatokat, és elemzi a vállalat vagyoni, pénzügyi és jövedelmezőségi helyzetére irányadó mutatószámokat.
  • Agilis és klasszikus projektmenedzsmentet tervez, támogat, kiértékel, és közreműködik a lebonyolításban.

Jelentkezés az intézményi kapcsolattartónál:

Középiskola

Kapcsolattartó neve

Kapcsolattartó e-mail címe

Kapcsolattartó telefonszáma

Audi Hungaria Iskolaközpont Győr

Anja Schmiedel-Paul

anja.schmiedel-paul@audischule.hu

A képzés megfelelő számú jelentkező esetén indul.