Kereskedelem és marketing BSc

Érettségi követelmények:

földrajz v. gazdasági ismeretek v. informatika v. matematika v. történelem v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy (informatika ismeretek; informatikai ismeretek; kereskedelem ismeretek; kereskedelmi ismeretek; közgazdaság ismeretek; közgazdasági ismeretek; turisztika ismeretek; turisztikai ismeretek; ügyvitel ismeretek; vendéglátóipar ismeretek; vendéglátóipari ismeretek) v. egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy (idegennyelvű ügyviteli ismeretek; irodai ügyviteli ismeretek) v. egy idegen nyelv (angol; francia; német; olasz; orosz; spanyol) v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy (informatikai alapismeretek; kereskedelmi és marketing alapismeretek; közgazdasági alapismeretek (elméleti gazdaságtan); közgazdasági alapismeretek (üzleti gazdaságtan); ügyviteli alapismeretek; vendéglátás-idegenforgalom alapismeretek)

A jelentkezés feltételeként bármely felsorolt vagy fel nem sorolt érettségi vizsgatárgyból egyet emelt szinten kell teljesíteni.

Szak neve

Önköltség (félév)

Képzési idő

A szakmáról

Ezen a szakon alapos gazdasági, üzleti ismeretekkel, kereskedelmi és marketing szaktudással rendelkező gazdasági szakembereket képzünk, akik alkalmasak lesznek a különböző termékek és szolgáltatások kereslet-vezérelt beszerzésére és értékesítésére, kis- és középvállalatok kereskedelmi tevékenységének szervezésére és irányítására. A végzett hallgatók képesek lesznek elemezni a különböző eladási technikák hatásait, vizsgálni a vállalatok piaci kapcsolatait, a termékek, illetve szolgáltatások keresletét. A megszerzett módszertani ismeretek lehetővé teszik, hogy javaslatokat dolgozzanak ki a kis-, közép- és nagyvállalatok piaci tevékenységének javítására. Mindehhez rugalmasságra, megbízhatóságra, jó problémamegoldó képességre és komoly felelősségtudatra van szükség a jelentkező részéről.

A képzés jellege erősen gyakorlatorientált, a szakterület kiemelkedő képviselői oktatják a különböző tárgyakat, a kisalföldi megyeszékhely pedig rendkívül alkalmas terepet kínál mind a tapasztalatszerzésre, mind a későbbi elhelyezkedésre. Az elméleti ismeretek megszerzésén túl hallgatóink rendszeresen közreműködnek gazdasági elemzések, értékelések elkészítésében, emellett folyamatosan lehetőséget biztosítunk szakmai konferenciákon való részvételre.

A multinacionális vállalatok mellett tanácsadó, piackutató, marketingkommunikációs cégek is várják a fiatalokat. Végzett hallgatóink jellemzően középvezetői szinten, elemzői pozícióban helyezkednek el, egykori diákjaink közül néhányan felsővezetői munkakörben dolgoznak. Akinek erre indíttatása van, önálló vállalkozásba is kezdhet.

Kimeneti nyelvek a tanulmányaikat 2019/20/1-ben, vagy azt követően megkezdett hallgatók számára (SZE-TVSz 11. sz. melléklet (1)).

Egy idegen nyelvből középfokú (B2), a képzési területnek megfelelő szaknyelvi vizsga vagy felsőfokú (C1) komplex általános nyelvvizsga, mely a 18/2016 (VII.5.), ill. a 8/2013 (I.30.) EMMI rendeletben (KKK) meghatározott.

Képzésekkel, felvételi eljárással kapcsolatban:

Email: felveteli@sze.hu

Időpontfoglalás felvételi tanácsadásra

Szakirányú továbbképzésekkel, tanfolyamokkal kapcsolatban keresse az adott képzés leírásában található kapcsolattartót vagy a Felnőttképzési Központot!