Kereskedelem és marketing BSc

Érettségi követelmények:

földrajz v. gazdasági ismeretek v. informatika v. matematika v. történelem v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy (informatika ismeretek, informatikai ismeretek, kereskedelem ismeretek, kereskedelmi ismeretek, közgazdaság ismeretek, közgazdasági ismeretek, turisztika ismeretek, turisztikai ismeretek, ügyvitel ismeretek, vendéglátóipar ismeretek, vendéglátóipari ismeretek) v. egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy (idegennyelvű ügyviteli ismeretek, irodai ügyviteli ismeretek) v. egy idegen nyelv (angol, francia, német, olasz, orosz, spanyol) v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy (informatikai alapismeretek, kereskedelmi és marketing alapismeretek, közgazdasági alapismeretek (elméleti gazdaságtan), közgazdasági alapismeretek (üzleti gazdaságtan), ügyviteli alapismeretek, vendéglátás-idegenforgalom alapismeretek)

A jelentkezés feltételeként bármely felsorolt vagy fel nem sorolt érettségi vizsgatárgyból egyet emelt szinten kell teljesíteni.

Szak neve

Önköltség (félév)

Képzési idő

A szakmáról

Ezen a szakon alapos gazdasági, üzleti ismeretekkel, kereskedelmi és marketing szaktudással rendelkező gazdasági szakembereket képzünk, akik alkalmasak lesznek a különböző termékek és szolgáltatások kereslet-vezérelt beszerzésére és értékesítésére, kis- és középvállalatok kereskedelmi tevékenységének szervezésére és irányítására. A végzett hallgatók képesek lesznek elemezni a különböző eladási technikák hatásait, vizsgálni a vállalatok piaci kapcsolatait, a termékek, illetve szolgáltatások keresletét. A megszerzett módszertani ismeretek lehetővé teszik, hogy javaslatokat dolgozzanak ki a kis-, közép- és nagyvállalatok piaci tevékenységének javítására. Mindehhez rugalmasságra, megbízhatóságra, jó problémamegoldó képességre és komoly felelősségtudatra van szükség a jelentkező részéről.

A képzés jellege erősen gyakorlatorientált, a szakterület kiemelkedő képviselői oktatják a különböző tárgyakat, a kisalföldi megyeszékhely pedig rendkívül alkalmas terepet kínál mind a tapasztalatszerzésre, mind a későbbi elhelyezkedésre. Az elméleti ismeretek megszerzésén túl hallgatóink rendszeresen közreműködnek gazdasági elemzések, értékelések elkészítésében, emellett folyamatosan lehetőséget biztosítunk szakmai konferenciákon való részvételre.

A multinacionális vállalatok mellett tanácsadó, piackutató, marketingkommunikációs cégek is várják a fiatalokat. Végzett hallgatóink jellemzően középvezetői szinten, elemzői pozícióban helyezkednek el, egykori diákjaink közül néhányan felsővezetői munkakörben dolgoznak. Akinek erre indíttatása van, önálló vállalkozásba is kezdhet.

Kimeneti nyelvek a tanulmányaikat 2019/20/1-ben, vagy azt követően megkezdett hallgatók számára (SZE-TVSz 11. sz. melléklet (1)).

Egy idegen nyelvből középfokú (B2), a képzési területnek megfelelő szaknyelvi vizsga vagy felsőfokú (C1) komplex általános nyelvvizsga, mely a 18/2016 (VII.5.), ill. a 8/2013 (I.30.) EMMI rendeletben (KKK) meghatározott.