Gépészmérnöki BSc

Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar - GIVK

Érettségi követelmények a 2023-as általános felvételi eljárásban:

matematika kötelező és biológia vagy fizika vagy informatika vagy kémia vagy egy szakmai előkészítő tárgy (elektronikai alapismeretek, élelmiszeripari alapismeretek, építészeti és építési alapismeretek, faipari alapismeretek, gépészeti alapismeretek, informatikai alapismeretek, környezetvédelmi- vízgazdálkodási alapismeretek, közlekedési alapismeretek (közlekedéstechnika), közgazdasági alapismeretek (üzleti gazdaságtan vagy elméleti gazdaságtan), közlekedési alapismeretek (közlekedéstechnika vagy közlekedés-üzemvitel), mezőgazdasági alapismeretek, nyomdaipari alapismeretek, rendészeti alapismeretek, vegyipari alapismeretek) vagy egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy (bányászat ismeretek, építőipar ismeretek, épületgépészet ismeretek, épületgépészeti ismeretek, erdészet és vadgazdálkodás ismeretek, erdészeti és vadgazdálkodási ismeretek, élelmiszeripar ismeretek, élelmiszeripari ismeretek, faipar ismeretek, faipari ismeretek, földmérés ismeretek, földmérési ismeretek, gépészet ismeretek, informatika ismeretek, informatikai ismeretek, kertészet és parképítés ismeretek, kertészeti és parképítési ismeretek, kohászat ismeretek, kohászati ismeretek, könnyűipar ismeretek, könnyűipari ismeretek, környezetvédelmi ismeretek, környezetvédelem-vízgazdálkodás ismeretek, közgazdaság ismeretek, közgazdasági ismeretek, közlekedés ismeretek, közlekedésépítő ismeretek, közlekedésgépész ismeretek, mezőgazdasági gépész ismeretek, mezőgazdaság ismeretek, mezőgazdasági ismeretek, nyomdaipar ismeretek, optika ismeretek, optikai ismeretek, rendészet ismeretek, rendészeti és közszolgálati ismeretek, távközlés ismeretek, távközlési ismeretek, villamosipar és elektronika ismeretek, vegyész ismeretek, vegyipar ismeretek, vegyipari ismeretek, vízügyi ismeretek) vagy egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy (bányaművelési ismeretek, gázipari és fluidumkitermelési ismeretek, gépgyártás-technológiai ismeretek, mechatronikai ismeretek, automatikai és elektronikai ismeretek, közlekedésautomatikai ismeretek, magas- és mélyépítési ismeretek, út-, vasút- és hídépítési ismeretek, nyomdaipari technikai ismeretek, kiadványszerkesztési ismeretek, autó- és repülőgép-szerelési ismeretek,vasútgépészeti ismeretek, hajózási technikai ismeretek, mezőgazdasági és erdészeti gépésztechnikai ismeretek, élelmiszeripari gépésztechnikai ismeretek, közúti és légi közlekedési, szállítmányozási és logisztikai ismeretek, postaforgalmi ismeretek, vasútüzemi közlekedési, szállítmányozási és logisztikai ismeretek).

Képzési szint

Munkarend

Fin. forma

Szak neve

Önköltség (félév)

Képzési idő

A

N

A

Gépészmérnöki

támogatott

7

A

N

K

Gépészmérnöki

325 000 Ft

7

A

L

A

Gépészmérnöki

támogatott

7

A

L

K

Gépészmérnöki

325 000 Ft

7

A szakon duális képzésben is részt lehet venni,

A duális képzésre beérkező jelentkezéseket a vállalat tanulmányi átlag és szakmai szempontok alapján bírálja el.

Részletes információk az alábbi linken elérhetők: DUÁLIS KÉPZÉS


A szakmáról

A gépészmérnökök képesek a szakterületük egy-egy átfogó csoportjával összefüggő természettudományok, műszaki tudományok, gazdasági és humán tudományok, valamint a szakmai idegen nyelv legfontosabb rendszerszemléletű alkalmazására. Miután megismerik a választott szakterület eredményeit és módszereit, kellő gyakorlat megszerzése után alkalmassá válnak számos gépészeti feladat megoldására.


A képzésről

A tananyag részét képezi a termelésben alkalmazott gépek és gépészeti berendezések üzemeltetése és fenntartása, járművek üzemeltetése, diagnosztikája, karbantartása, javítása, gépipari technológiák bevezetése és alkalmazása. Mindezek mellett részletes ismereteket szerezhetnek az alábbi területeken is: üzemi munka szervezése, irányítása, minőségirányítása, a műszaki fejlesztés, kutatás és tervezés átlagos bonyolultságú részfeladatainak elvégzése, szakmai kommunikációs készség elsajátítása magyar és idegen nyelven.


Továbbtanulás

A diploma sikeres megszerzése után a Gépészmérnöki MSc, a Mechatronikai mérnök MSc vagy a Járműmérnöki MSc szakokon, ezt követően pedig a Multidiszciplináris Műszaki Tudományi Doktori Iskolában nyílik lehetőség a tanulmányok folytatására.


Elhelyezkedés

Felméréseink alapján hallgatóink 43%-a a diploma átvételekor már rendelkezett állással. A végzettek 95%-a hat hónapon belül el tud helyezkedni. A leendő gépészmérnökök jó eséllyel jelentkezhetnek a különböző járműgyártó cégekhez és azok beszállítóihoz, járműforgalmazással és -üzemeltetéssel foglalkozó vállalatokhoz, valamint járműfenntartó és -javító vállalkozásokhoz.


Nyelvvizsga

A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény és a 65/2021 (XII.29.) ITM rendelet szerint az oktatásért felelős miniszter hivatalos kiadványában közzétett képzési és kimeneti követelményeket a https://kormany.hu/dokumentumtar/kepzesi-es-kimeneti-kovetelmenyek-1.

Kapcsolat

Képzésekkel, felvételi eljárással kapcsolatban:

Email: felveteli@sze.hu

Telefonszám:

+36 96 613 610
+36 70 646 3106
+36 70 646 3108

Időpontfoglalás tanácsadásra


Szakirányú továbbképzésekkel, tanfolyamokkal kapcsolatban keresse az adott képzés leírásában található kapcsolattartót vagy a Felnőttképzési Központot!