Közlekedésmérnöki BSc

Építész-, Építő- és Közlekedésmérnöki Kar - ÉÉKK

Érettségi követelmények a 2023-as általános felvételi eljárásban:

matematika kötelező és biológia vagy fizika vagy informatika vagy kémia vagy egy szakmai előkészítő tárgy (elektronikai alapismeretek, élelmiszeripari alapismeretek, építészeti és építési alapismeretek, faipari alapismeretek, gépészeti alapismeretek, informatikai alapismeretek, környezetvédelmi- vízgazdálkodási alapismeretek, közlekedési alapismeretek (közlekedéstechnika), közgazdasági alapismeretek (üzleti gazdaságtan vagy elméleti gazdaságtan), közlekedési alapismeretek (közlekedéstechnika vagy közlekedés-üzemvitel), mezőgazdasági alapismeretek, nyomdaipari alapismeretek, rendészeti alapismeretek, vegyipari alapismeretek) vagy egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy (bányászat ismeretek, építőipar ismeretek, épületgépészet ismeretek, épületgépészeti ismeretek, erdészet és vadgazdálkodás ismeretek, erdészeti és vadgazdálkodási ismeretek, élelmiszeripar ismeretek, élelmiszeripari ismeretek, faipar ismeretek, faipari ismeretek, földmérés ismeretek, földmérési ismeretek, gépészet ismeretek, informatika ismeretek, informatikai ismeretek, kertészet és parképítés ismeretek, kertészeti és parképítési ismeretek, kohászat ismeretek, kohászati ismeretek, könnyűipar ismeretek, könnyűipari ismeretek, környezetvédelmi ismeretek, környezetvédelem-vízgazdálkodás ismeretek, közgazdaság ismeretek, közgazdasági ismeretek, közlekedés ismeretek, közlekedésépítő ismeretek, közlekedésgépész ismeretek, mezőgazdasági gépész ismeretek, mezőgazdaság ismeretek, mezőgazdasági ismeretek, nyomdaipar ismeretek, optika ismeretek, optikai ismeretek, rendészet ismeretek, rendészeti és közszolgálati ismeretek, távközlés ismeretek, távközlési ismeretek, villamosipar és elektronika ismeretek, vegyész ismeretek, vegyipar ismeretek, vegyipari ismeretek, vízügyi ismeretek) vagy egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy (bányaművelési ismeretek, gázipari és fluidumkitermelési ismeretek, gépgyártás-technológiai ismeretek, mechatronikai ismeretek, automatikai és elektronikai ismeretek, közlekedésautomatikai ismeretek, magas- és mélyépítési ismeretek, út-, vasút- és hídépítési ismeretek, nyomdaipari technikai ismeretek, kiadványszerkesztési ismeretek, autó- és repülőgép-szerelési ismeretek,vasútgépészeti ismeretek, hajózási technikai ismeretek, mezőgazdasági és erdészeti gépésztechnikai ismeretek, élelmiszeripari gépésztechnikai ismeretek, közúti és légi közlekedési, szállítmányozási és logisztikai ismeretek, postaforgalmi ismeretek, vasútüzemi közlekedési, szállítmányozási és logisztikai ismeretek).

A jelentkezés feltételeként a felsorolt érettségi vizsgatárgyakból egyet emelt szinten kell teljesíteni.

Képzési szint

Munkarend

Fin. forma

Szak neve

Önköltség (félév)

Képzési idő

A

N

A

Közlekedésmérnöki

támogatott

7

A

N

K

Közlekedésmérnöki

325 000 Ft

7

A

T

K

Közlekedésmérnöki

325 000 Ft

7

A szakon duális képzésben is részt lehet venni, további információk az alábbi linken elérhetők: DUÁLIS KÉPZÉS


A szakmáról

A jó közlekedésmérnök széleskörű természettudományos, műszaki, gazdasági, jogi és szervezési ismeretekkel rendelkezik. Képes a problémák komplex szemléletére, az összefüggések felismerésére, rendszeresen változó feladatok megoldására, az intézkedések sokféle hatásának áttekintésére. Munkájához kezdeményező készség, dinamizmus, határozottság, csoportmunkára való képesség szükséges.


A képzésről

Már a hét féléves képzés kezdetén tanított közlekedési alaptárgyak is gyakorlatias felfogásúak, a specializációk pedig kifejezetten az adott területen való elhelyezkedést, a munkába való gyors beilleszkedést segítik elő. Képzésünk a közlekedés középszintű irányítási feladatainak ellátásához szükséges ismereteket tartalmazza. Hallgatóink BSc-szinten is teljes értékű, befejezett képzésben részesülnek, amivel jó eséllyel találhatnak megfelelő munkahelyet. A gyakorlatorientált oktatáshoz korszerű számítógépes és mérőlaborok biztosítják a hátteret.


Továbbtanulás, elhelyezkedés

Intézményünkben a szak elvégzését követően az alábbi MSc képzéseken folytathatók a tanulmányok: közlekedésmérnök, logisztikai mérnök, logisztikai menedzsment, járműmérnök, mérnöktanár, míg a szakirányú továbbképzésben logisztikai és szállítmányozási rendszertervező szakra lehet jelentkezni.

Végzett hallgatóink munkahelyet találhatnak közlekedési vállalatoknál, szállítmányozási és logisztikai vállalkozásoknál, közlekedéssel, szállítással foglalkozó, azzal kapcsolatban álló egyéb területeken (közlekedési vállalatok, speditőr cégek, járműkereskedelmi szolgáltató egységek, szervizek, logisztikai központok, helyi közlekedési vállalatok, önkormányzatok, közlekedési hatóságok, Magyar Honvédség, belügyi és védelmi szervezetek stb.).


Nyelvvizsga

A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény és a 65/2021 (XII.29.) ITM rendelet szerint az oktatásért felelős miniszter hivatalos kiadványában közzétett képzési és kimeneti követelményeket a https://kormany.hu/dokumentumtar/kepzesi-es-kimeneti-kovetelmenyek-1.

Kapcsolat

Képzésekkel, felvételi eljárással kapcsolatban:

Email: felveteli@sze.hu

Telefonszám:

+36 96 613 610
+36 70 646 3106
+36 70 646 3108

Időpontfoglalás tanácsadásra


Szakirányú továbbképzésekkel, tanfolyamokkal kapcsolatban keresse az adott képzés leírásában található kapcsolattartót vagy a Felnőttképzési Központot!