Kapcsolat

Képzésekkel, felvételi eljárással kapcsolatban:

Email: felveteli@sze.hu

Telefonos elérhetőségeink:

+36 70 646 3106
+36 70 646 3108

Időpontfoglalás tanácsadásra


Szakirányú továbbképzésekkel, tanfolyamokkal kapcsolatban keresse az adott képzés leírásában található kapcsolattartót vagy a Felnőttképzési Központot!

Szociológia BA

Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar - AK

Képzési szint

Munkarend

Fin. forma

Szak neve

Önköltség (félév)

Képzési idő

A

N

A

Szociológia

támogatott

6

A

N

K

Szociológia

300 000 Ft

6

Képzési szint – A – alapképzés; Munkarend – N – nappali; Munkarend – L – levelező; Finanszírozási forma – A – államilag finanszírozott; Finanszírozási forma – K – önköltséges (A jelmagyarázatról bővebben ide kattintva olvashat.)


Érettségi pontok

A felsoroltakból két érettségi vizsgatárgyat legalább középszinten kell teljesíteni.

egy idegen nyelv vagy nemzetiségi nyelv (és irodalom) vagy magyar nyelv és irodalom vagy matematika vagy társadalomismeret vagy történelem vagy fizika vagy földrajz vagy kémia vagy biológia vagy informatika vagy digitális kultúra vagy dráma vagy filozófia vagy mozgóképkultúra és médiaismeret vagy egy szakmai előkészítő vizsgatárgy (informatikai alapismeretek, szociális alapismeretek, oktatási alapismeretek) vagy egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy (informatika ismeretek, informatikai ismeretek, szociális ismeretek, pedagógia ismeretek, pedagógiai ismeretek)

Tanulmányi pontok

Tanulmányi pontok kiszámításához szükséges ötödik középiskolai tantárgyak listája PDF

Tanulmányi pontok kiszámításához az ötödik érettségi vizsgatárgy kiválasztására szolgáló érettségi vizsgatárgyak listája PDF

Intézményi pontok

Intézményi pontok az Közösségszervezés BA szakon. (Hamarosan)


A szakmáról

A jó szociológus tájékozott az aktuális társadalmi-gazdasági kérdésekben, jellemzően csapatban dolgozik. Felkészültségét tekintve mind elméleti, mind módszertani jártassággal rendelkezik, ami a különféle társadalmi problémákkal összefüggő feladatok megoldásához feltétlenül szükséges. Munkája során képes a társadalmi problémák feltárására és a megfelelő megoldási javaslatok kidolgozására. Ehhez az alapos munkavégzés kívánalma mellett nagyfokú empatikus képességre és problémaérzékenységre van szükség.


A képzésről

A képzés célja olyan szociológia alapszakos szakelőadók képzése, akik a megszerzett szociológiai alapismereteik birtokában segíthetik a tudásalapú információs társadalom megvalósulását, az életminőség javulását, az esélyegyenlőség feltételeinek javítását, a társadalmi demokrácia kiteljesítését, valamint a szociális integráció erősítését. Megszerzett elméleti alapismereteik birtokában képesek felismerni a fontosabb társadalmi problémákat, azok alapvető strukturális összefüggéseit, továbbá birtokában vannak azoknak a gyakorlati és módszertani alapismereteknek, amelyek mindezek feltárására, elemzésére és megértésére szolgálnak. Továbbá felkészültek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.


Elhelyezkedés

A szakon végzett hallgatók jellemzően az alábbi területeken helyezkedhetnek el eredményesen: munkaügy, humánerőforrás-menedzsment, társadalompolitika, kisebbségpolitika, oktatás, egészségügy, újságírás, városvezetés, településfejlesztés, regionális- és területfejlesztés, szociális-kulturális szféra, média, marketing- és közvélemény-kutatás, humánökológia és környezetvédelem, érdekvédelem, kutatásmenedzsment. A lehetséges munkaadók sorában mind a köz-, mind a piaci szférában működő cégek, munkáltatók, önkormányzatok, civil szervezetek szerepelnek.


Kimeneti követelmények

Az oklevél megszerzéséhez összegyűjtendő kreditek száma: 180

Nyelv: Szaknyelvi tájékoztató