Villamosmérnöki BSc

Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar - GIVK

Érettségi követelmények a 2023-as általános felvételi eljárásban:

matematika kötelező és biológia vagy fizika vagy informatika vagy kémia vagy egy szakmai előkészítő tárgy (elektronikai alapismeretek, élelmiszeripari alapismeretek, építészeti és építési alapismeretek, faipari alapismeretek, gépészeti alapismeretek, informatikai alapismeretek, környezetvédelmi- vízgazdálkodási alapismeretek, közlekedési alapismeretek (közlekedéstechnika), közgazdasági alapismeretek (üzleti gazdaságtan vagy elméleti gazdaságtan), közlekedési alapismeretek (közlekedéstechnika vagy közlekedés-üzemvitel), mezőgazdasági alapismeretek, nyomdaipari alapismeretek, rendészeti alapismeretek, vegyipari alapismeretek) vagy egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy (bányászat ismeretek, építőipar ismeretek, épületgépészet ismeretek, épületgépészeti ismeretek, erdészet és vadgazdálkodás ismeretek, erdészeti és vadgazdálkodási ismeretek, élelmiszeripar ismeretek, élelmiszeripari ismeretek, faipar ismeretek, faipari ismeretek, földmérés ismeretek, földmérési ismeretek, gépészet ismeretek, informatika ismeretek, informatikai ismeretek, kertészet és parképítés ismeretek, kertészeti és parképítési ismeretek, kohászat ismeretek, kohászati ismeretek, könnyűipar ismeretek, könnyűipari ismeretek, környezetvédelmi ismeretek, környezetvédelem-vízgazdálkodás ismeretek, közgazdaság ismeretek, közgazdasági ismeretek, közlekedés ismeretek, közlekedésépítő ismeretek, közlekedésgépész ismeretek, mezőgazdasági gépész ismeretek, mezőgazdaság ismeretek, mezőgazdasági ismeretek, nyomdaipar ismeretek, optika ismeretek, optikai ismeretek, rendészet ismeretek, rendészeti és közszolgálati ismeretek, távközlés ismeretek, távközlési ismeretek, villamosipar és elektronika ismeretek, vegyész ismeretek, vegyipar ismeretek, vegyipari ismeretek, vízügyi ismeretek) vagy egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy (bányaművelési ismeretek, gázipari és fluidumkitermelési ismeretek, gépgyártás-technológiai ismeretek, mechatronikai ismeretek, automatikai és elektronikai ismeretek, közlekedésautomatikai ismeretek, magas- és mélyépítési ismeretek, út-, vasút- és hídépítési ismeretek, nyomdaipari technikai ismeretek, kiadványszerkesztési ismeretek, autó- és repülőgép-szerelési ismeretek,vasútgépészeti ismeretek, hajózási technikai ismeretek, mezőgazdasági és erdészeti gépésztechnikai ismeretek, élelmiszeripari gépésztechnikai ismeretek, közúti és légi közlekedési, szállítmányozási és logisztikai ismeretek, postaforgalmi ismeretek, vasútüzemi közlekedési, szállítmányozási és logisztikai ismeretek).

Képzési szint

Munkarend

Fin. forma

Szak neve

Önköltség (félév)

Képzési idő

A

N

A

Villamosmérnöki

támogatott

7

A

N

K

Villamosmérnöki

325 000 Ft

7

A

L

A

Villamosmérnöki

támogatott

7

A

L

K

Villamosmérnöki

325 000 Ft

7

A szakon duális képzésben is részt lehet venni.

A duális képzésre beérkező jelentkezéseket a vállalat tanulmányi átlag és szakmai szempontok alapján bírálja el.

Részletes információk az alábbi linken elérhetők: DUÁLIS KÉPZÉS


A szakmáról

Ahhoz, hogy valakiből jó villamosmérnök legyen, elsősorban kellő tehetségre és felkészültségre van szükség a matematika és a fizika területén. Szükséges továbbá a szakmai alap-diszciplínák készség szintű ismerete, jó angol nyelvtudás és műszaki érzék, valamint jártasság a szakma fejlődésének fő irányaiban, azok megítélésében.


A képzésről

A Széchenyi István Egyetem a gyakorlat-orientált mérnökképzést tekinti fő feladatának, így valóban alkalmazható tudással vértezzük fel hallgatóinkat. Ezzel együtt a megfelelő természettudományos és gazdasági ismeretek elsajátítására is kellő hangsúlyt helyezünk.


Szakmai modulok:

  • Automatizálási szakmai modul
  • Infokommunikációs szakmai modul

Elhelyezkedés

A távközlés-informatikai szakterületére fókuszáló specializáción végzett hallgatók hazánk számos távközlési, műsorszolgáltatási és távközlés-informatikai vállalatánál, illetve az ezekkel a témákkal foglalkozó fejlesztő- és kutatóhelyeken helyezkedhetnek el sikeresen. Az automatizálással foglakozó specializáción végzett hallgatók elsősorban a régió gép-, jármű- és elektrotechnikai iparában érvényesülhetnek.

A multinacionális vállalatoktól a hazai kis- és középvállalatokig számos pozíció (pl. tesztmérnök, üzemeltető mérnök, fejlesztő mérnök, technológus stb.) vár a nálunk végzett villamosmérnökökre.


Nyelvvizsga

A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény és a 65/2021 (XII.29.) ITM rendelet szerint az oktatásért felelős miniszter hivatalos kiadványában közzétett képzési és kimeneti követelményeket a https://kormany.hu/dokumentumtar/kepzesi-es-kimeneti-kovetelmenyek-1.

Kapcsolat

Képzésekkel, felvételi eljárással kapcsolatban:

Email: felveteli@sze.hu

Telefonszám:

+36 96 613 610
+36 70 646 3106
+36 70 646 3108

Időpontfoglalás tanácsadásra


Szakirányú továbbképzésekkel, tanfolyamokkal kapcsolatban keresse az adott képzés leírásában található kapcsolattartót vagy a Felnőttképzési Központot!