Kapcsolat

Képzésekkel, felvételi eljárással kapcsolatban:

Email: felveteli@sze.hu

Telefon: +36 70 646 3106; +36 70 646 3108

Időpontfoglalás tanácsadásra


Szakirányú továbbképzésekkel, tanfolyamokkal kapcsolatban keresse az adott képzés leírásában található kapcsolattartót vagy a Felnőttképzési Központot!

Szülésznő MSc

EGÉSZSÉG- ÉS SPORTTUDOMÁNYI KAR - ESK

Képzési szint

Munkarend

Fin. forma

Szak neve

Önköltség (félév)

Képzési idő

M

L

A

Szülésznő

támogatott

4

M

L

K

Szülésznő

400 000 Ft

4

Képzési szint – M – mesterképzés; Munkarend – L – levelező; Finanszírozási forma – A – államilag finanszírozott; Finanszírozási forma – K – önköltséges (A jelmagyarázatról bővebben ide kattintva olvashat.)


Betöltött munkakörrel rendelkezés: A szülésznő mesterképzési szakra jelentkezők esetében 5 éves, egészségügyi intézményben szerzett szakirányú szakmai gyakorlat munkáltató által kiállított igazolása szükséges. Az igazolásnak tartalmaznia kell: az egészségügyi intézményben szerzett szakirányú (szülészet-nőgyógyászat) munkakör megnevezését; a szakirányú munkaviszony kezdetét; a munkaviszony időtartamát (minimum 5 év folyamatos munkaviszony); a szakmai tapasztalat, feladatkör leírását és a munkáltató hivatalos aláírását, pecsétjét.

Egészségügyi alkalmasság: A szülésznő mesterképzési szakra jelentkezőknek Egészségügyi alkalmassági nyilatkozatot kell kitölteniük. Az igazolást a felvételi jelentkezés során legkésőbb a dokumentumpótlási határidőig elektronikusan fel kell tölteni az E-felvételibe. A nyilatkozat kitöltése és feltöltése a felvétel követelménye. 

Alkalmassági nyilatkozat


Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: az ápolás és betegellátás alapképzési szak szülésznő szakiránya.

Amennyiben a jelentkező nem a fent meghatározott végzettséggel rendelkezik: Orvos- és egészségtudomány területén alap- és/vagy mesterképzési diplomával, illetve Felsőfokú szülésznő (OKJ 54, OKJ 55) végzettséggel egyaránt rendelkező szülésznők.

Ezen bementi szakok esetében a meghatározott kreditek teljesítésén túlmenően további feltétel, hogy a jelentkező a felvételt megelőzően, egészségügyi intézmény szülészeti és nőgyógyászati osztályán az elmúlt 10 évben fekvőbeteg ellátásra irányuló (szülészet-nőgyógyászati) szakmai tevékenységet folytatott. A legalább 10 éves tevékenységről munkaviszony igazolás feltöltése szükséges.


A szakmáról

A szülésznő mesterképzés célja olyan egészségügyi szakemberek képzése a szülészet-nőgyógyászat területén, akik speciális szakértői tudásuk birtokában komplex döntési képességekkel és bővebb kompetenciakörrel rendelkeznek a klinikai gyakorlatban. Képesek a mentorálási feladatok magas szintű ellátására, a megfelelő kritikus gondolkodásra, az önálló munkavégzésre. Képessé válnak a dolgozók és a szervezeti egységek vezetésére, oktatási tevékenységek szervezésére és végzésére, klinikai kutatások megtervezésére és lebonyolítására.


 A képzésről

A szakképzettséghez vezető tudományágak, szakterületek, amelyekből a szak felépül:

  • alkalmazott egészségtudományi ismeretek: 11-13 kredit
  • elméleti és klinikai orvostudományi ismeretek: 15-17 kredit
  • multidiszciplináris egészségtudományi ismeretek: 19-21 kredit
  • gyógyszertudományi ismeretek: 4-6 kredit
  • szülésznői szakápolástani ismeretek: 12-14 kredit
  • szabadon választható szakmai ismeretek: 6-8 kredit
  • képzéssel párhuzamosan folyó gyakorlati képzés kreditek értéke: 28 kredit
  • a szakdolgozat vagy diplomamunka elkészítéséhez rendelt kreditek száma: 20 kredit

Elhelyezkedés

A hallgatók a végzést követően munkát vállalhatnak fekvő- és járóbeteg-szakellátást folytató egészségügyi intézmények várandósgondozási és szülészeti fekvőbeteg ellátási osztályán. Valamint bármely más egészségügyi szolgáltatónál (pl. magánrendelőkben), betegvizsgálati, diagnózisalkotási, betegvezetési és betegedukációs tevékenységeket végezhetnek.


Kimeneti követelmények:

Az oklevél megszerzéséhez összegyűjtendő kreditek száma: 120

Teljesítendő kimeneti nyelvi követelmény részletek: Szaknyelvi tájékoztató

 

Szakmai gyakorlat: 

A felsőoktatási intézmény tantervében meghatározott külső szakmai gyakorlóhelyen végzett, legalább 6 hét időtartamú komplex, irányított szakmai gyakorlat. Féléves elosztásban az elméleti képzéssel párhuzamos gyakorlati ismeretek megszerzésére irányul, az első 3 félévben teljesítendő gyakorlat kreditértéke: 6 kredit /félév. A negyedik félévben letöltendő 6 hét időtartamú összefüggő szakmai gyakorlat kreditértéke:10 kredit.