Vezetés és szervezés MSc

Önköltség (félév)

Képzési idő (félév)

Vezetés és szervezés

A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok 18/ 2016. (VIII.5.) EMMI rendelet alapján:

Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a gazdálkodási és menedzsment alapképzési szak.

Kreditelismerési kérelem beadásával vehetők figyelembe az alábbi szakok:

1. a kereskedelem és marketing, a gazdálkodási és menedzsment, a nemzetközi gazdálkodás, a pénzügy és számvitel, a turizmus-vendéglátás, az emberi erőforrások, az alkalmazott közgazdaságtan, a gazdaságelemzés, az üzleti szakoktató, a közszolgálati alapképzési szak.
  2. azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.

A belépés minimális feltételei a fent meghatározott szakok esetén:

A mesterképzésbe való belépéshez szükséges minimális kreditek száma 60 kredit az alábbi területekről:

• módszertani ismeretek (matematika, statisztika, informatika) területéről 15 kredit;
  • közgazdasági ismeretek (mikro- és makroökonómia, nemzetközi gazdaságtan, környezet- gazdaságtan, gazdaságelmélet, gazdaságstatisztika, közgazdaság-elmélettörténet, gazdaságmodellezés, gazdaságpolitika, ágazati és funkcionális gazdaságtan, közösségi gazdaságtan) területéről 10 kredit;
  • üzleti ismeretek (vállalati gazdaságtan, gazdasági jog, marketing, pénzügy, számvitel, döntéselmélet és módszertan, üzleti etika, üzleti kommunikáció, adózási ismeretek, vállalati pénzügyek) területéről 15 kredit;
  • társadalomtudományi ismeretek (európai uniós ismeretek, közpolitikai ismeretek, gazdaságtörténet, szociológia, filozófia, pszichológia) területéről 10 kredit;
  • szakmai ismeretek (értékteremtő folyamatok menedzsmentje, vezetés és szervezés, üzleti tervezés, vállalkozásmenedzsment, stratégiai tervezés, controlling, emberi erőforrás gazdálkodás, vezetői készségfejlesztés, információs rendszerek) területéről 10 kredit.

A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató a korábbi tanulmányai alapján a felsorolt területeken legalább 30 kredittel rendelkezzen. A mesterképzésben a hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint kell megszerezni.

KREDITELISMERÉSI KÉRELEM

A képzés során arra törekszünk, hogy hallgatóink a vezetési és szervezési ismereteket ne csupán elvi szinten, hanem az alkalmazásokban, így a vállalati rendszerek működésében és működtetésében, a gazdálkodás különböző fázisaiban, a humánerőforráshoz, szervezeti működéshez kapcsolódó változások megvalósítási módjaiban is alkalmazni tudják. Lehetőséget teremtünk rá, hogy a pályázati, tárgyalási, döntési, információs rendszerekben, kommunikációs és prezentációs technikákban is jártasságot szerezzenek.

A képzést sok gyakorlati jellegű tárgy, a szemináriumok saját élményű lebonyolítása teszi színessé. Ebben nagy szerepet játszanak a győri nagyvállalatok vezető szakemberei által tanított tárgyak, valamint a Malik Intézet által kifejlesztett új menedzsment-szemlélet és modell, mely az országban kizárólagos jogosultsággal egyedül a mi egyetemünkön oktatott tárgy. A hazai és nemzetközi menedzsment élvonalbeli szakemberei vendégelőadóként több tárgyban is szerepet kapnak. A hallgatók bekapcsolódhatnak a tanszéki kutatásokba, ahol közvetlen ismereteket szerezhetnek az elmélet gyakorlati területekre való adaptálásáról.

A hallgatók a végzést követően azonnal alkalmasak lesznek alsóbb szintű vezetői pozíciók betöltésére, elsősorban az emberi erőforrás területén. Képesek lesznek a gazdálkodó szervezetek szervezési, vezetési feladatai, a humán erőforrás gazdálkodás, a szervezeti átalakítások alkalmával jelentkező tevékenységek önálló menedzser-szemléletű gazdasági elemzésére, a szakterületeknek megfelelő döntések előkészítésére, az egyes funkcionális területek munkájának irányítására, szervezésére.

Végzett hallgatóink multinacionális vállalatoknál és kisebb cégeknél egyaránt sikerrel helyezkedhetnek el, emellett tanácsadó cégek is várják a frissdiplomás fiatalokat. Néhány lehetséges feladatkör: projektmenedzser, változásmenedzser, tanácsadó, humánerőforrás-menedzser. Akinek indíttatása van rá, önálló vállalkozásba is kezdhet.

Kimeneti nyelvek a tanulmányaikat 2016/17/1-ben, vagy azt követően megkezdett hallgatók számára (SZE-TVSz 11. sz. melléklet (1)).

Angol nyelvből középfokú (B2) komplex nyelvvizsga vagy egy másik nyelvből középfokú (B2), a képzési területnek megfelelő szaknyelvi vizsga vagy felsőfokú (C1) komplex általános nyelvvizsga, mely a 18/2016 (VII.5.), ill. a 8/2013 (I.30.) EMMI rendeletben (KKK) meghatározott.